Turvavöö - rihm paanikas kaardilugeja autoshoidmiseks

Saul/Murumägi ja meri taustal. Foto: Margus Kirs

Lääne-Saaremaa teedel peetud 2-päevane Saare Fishexport Kihelkonna rahvaralli toimus seekord 05. - 06.07.2019. Ralli koosnes 11 kiiruskatsest, millest kolm esimest läbiti reede õhtul ning ülejäänud 8 laupäeval.

Sõita sai korralikult. Ralli kogukilometraažiks tuli kokku üle 260 kilomeetri. Sellest 3 katset olid näiteks Oriküla paarisrajal. Ralli avapäeval ilmaga väga ei vedanud. Kui meie stardiajaks oli vihm juba üle läinud, siis rajad olid päeval kallanud vihmast ikka väga libedad, seda eriti Oriküla katse.

Saul-Murumägi Subaru Impreza stardinumber oli 69 ja 4WD klassis oli kokku 14 startinut. Teisel päeval starditi esimese päeva tulemuste järgi ning meie stardijärjekord oli jätkuvalt nagu ka stardinumber 69. See aga tähendas seda, et kui start meie kätte jõudis, oli mõnede radade olukord juba pehmelt öeldes katastroofiline. Nii tulidki kohad katsetel 4WD klassi tagumises otsas vahemikus 8 kuni 12. Lõplik aeg 44:06,7 andis üldarvestuses 33. ning 4WD klassis 9. koha. Kaotus ralli võitjale 6:02,1. Nii ralli kui ka 4WD klassi parimad olid Pihel/Asari, Kotkas/Koort ning Siimpoeg/Moondu. Kõikide võistlusautod Mitsubishi Lancer EVO.

Tagantjärele vaadates päris positiivne ralli. Auto sai tervelt koju toodud ning ka stardinumber päris korralikult üle sõidetud.