Sekundikümnendik - ajaühik, mis jäi eraldama sind ja kõrgemat kohta

Lääneranna rahvasprint sai sel aastal peetud laupäeval, 04. augustil ja täitsa uues kuues! Võistlus oli 1+1 formaadis, mis tähendab ühes voorus kahe erineva katse läbimist. Kui esimene lisakatse oli täpsuslõigu põhimõttel, siis teine traditsiooniliselt kiiruslik katse.

Eero Golfil. Foto: Kätlin Kadastik

Kuumade ilmade, ebasoodsa kuufaasi, täpsuslõigu lisamise või võimaliku eelarvedefitsiidi tõttu eelregistreerus võistlejaid 49 ning viimase hetkeni oli õhus võimalus, et võistlus tuleb ära jätta võistlejate vähese huvi tõttu. Vastutulles registreerunutele, kes olid oma plaanid ja kulutused seoses planeeritud võistlusega juba teinud, otsustasime võistluse siiski teha.

Võistluspäeva hommikuks jõudis starti 44 autot.

Nagu 1+1 formaadile kohane, lubati starti tulla soovikorral koos kaardilugejaga, mida paljud võistlejad ka varmalt kasutasid. Kaks kärbest ühe hoobiga - sõita spindi etappi ning harjutada legendi koostamist ja koostööd meeskonnana.

Alustame siis täpsuslõigust. Sõitjatel tuli läbida etteantud vahemaa võimalikult täpselt etteantud keskmise kiirusega. Igas voorus oli ette antud kiirus erinev: I voorus 51 km/h, II voorus 55 km/h ning III voorus riukalik 10 m/s. Viimase vooru kiirus nõudis sõitjatelt lisaks tähelepanule kooliajast meenuvat matemaatilist valemit või siis kiireid näppe nutitelefonis valemi leidmiseks.

Kiirusliku katse läbimine õnnestus kõigil sõitjatel eriliste vahejuhtumiteta. Oli küll üks kergem väljasõit, kuid abivalmid ning kiiresti reageerinud pealtvaatajad aitasid võistleja kärmelt rajale tagasi.

KR Racingu poolt olid stardis Valmar, Eero ning Kaido/Edy. 2WD-S klassis läks meil suurepäraselt - Eero saavutas klassivõidu ning Valmar oli teine. Kolmandaks platseerus Peeter Tammoja/Janno Tapo. Kõrvalepõikena küsiksin, et kas teate, kuidas oleks kõige delikaatsem sõnastada Eero ja Valmari poolt saavutatud kohti, kui ei tahaks kumbagi teisest rohkem esile tõsta? Valmari 5.aastane poeg sõnastas selle niimoodi: issi võitis oma klassis, kuid onu Eero oli esimene. wink

4WD klassis startinud Kaido Saul/Edy Murumägi mängisid oma potentsiaalsed poodiumivõimalused maha juba esimesel täpsuslõigul, kus GPS-i vimka tõttu pandi ideaalajast mööda lausa 30 sekundit. Sellise kaotuse tagasisõitmine osutus kahjuks võimatuks. Seega 4WD klassis 5. koht 6 võistleja seas.

Võistluse lõpp ning autasustamine lükkus planeeritust pooleteise tunni võrra edasi, kuid see andis võimaluse nautida suurepärast vihmavaba ilma ja VirxGrilli poolt pakutud laia ja eelkõige ülimaitsvat toiduvalikut.

KR Racing tänab kõiki võistlejaid, kaasaelajaid, raja ääres elavaid inimesi ning võistluse toetajaid: Lääneranna vallavalitsus, Linkpoint, Valvoline, Gerd ITC, L&L ning Põhjala Tehno.

Ametlikud tulemused.

Pildigalerii facebookis (Kätlin Kadastik).

Kaido

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2024