Kiiver - ümmargune pea kaitsmiseks mõeldud ese; kiirel poeskäigul asendab hästi ostukorvi

Subaru hooldusalas. Foto: Kaido Saul

AG talvekarika 2. etapp peeti vahetult enne jõule, 23.12.2017 Rapla kardirajal väga muutlikes ilmastiku tingimustes. Kohati sadas nii lund, lörtsi kui ka vilhma.

Kui prooviringide ajal ning ka esimese vooru alguses oli rada äärmiselt libe, siis selleks ajaks kui 4WD autod starti asusid, oli sõidujoon sisuliselt puhas. Polnud seal enam ei lund ega jääd. Sõideti voorus 5 ringi ning planeeeritud oli 3 sõiduvooru. Olgu etteruttavalt öeldud, et kolmas voor otsustati ära jätta, kuna ajavõtusüsteem hakkas streikima ning teises voorus võeti aega stopperitega.

Esimese vooru algus kulges päris kenas ja stabiilses tempos, seda kuni neljanda ringini. Siis tuli sisse spinn, mis röövis umbes 20 sekundit aega. Seda eelkõige seetõttu, et suure rabistamise käigus ei saanud kohe tagurpidikäiku sisse. Sinna läks ka potensiaalselt käeulatuses olnud vooru võit ning tuli hoopis neljas aeg 6:27,776. Vooru võitis ajaga 6:15,801 Taivo Kuusing Subaru Justy'l.

Teine sõiduvoor kulges juba tuledevalgel ning äärmiselt libedates tingimustes. Vahapeal oli sadanud maha korralik lumekate, mis tollel hetkel juba sadama hakanud vihma mõjul kiiresti sulas. Nii saigi 4WD teine start sõita tunduvalt paremates rajaoludes kui meie esimeses grupis startinud. Olukord oli küll veidi ebavõrdne aga mis teha. Reaalsusega tuli leppida ning kahjuks jäeti mind teises voorus 5. kohale ajaga 8:05,41, mis lõpptabelis samuti kõrgemat kohta ei andnud.

4WD esikolmik seekord: Taivo, Ilmar (mõlemad Subaru Justy) ning Renee (Subaru Impreza).

Rahule võib jääda asjaoluga, et sõitsin välja 4WD klassis kiireima ringiaja 1:11,685.

Kaido

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2023