Ajatrahv - meeldetuletus selle kohta, et kohtunikul on alati õigus…

Laitse paarisrada. Foto: laitserallypark.ee

Kuigi kuu aega on veel aasta lõpuni, sai 2018 hooaeg oma avapaugu juba 26.11.2017 Laitses toimunud AG talvekarika esimese etapiga.

Kui prooviringil oli rada veel veidi öösel sadanud lumest ligane, siis võistlussõitude alguseks oli rada sisuliselt puhas plägast, siiski porine ja märg. Vahetult enne sillaalustesse kurvidesse minekut oli selline poriauk, mis muutis sisuliselt läbipaistmatuks parema küljeakna, mis minu sõitu eriti segas. Nimelt ei näinud väga hästi, millisel hetkel oleks kõige õigem aeg kurvi sisse keerama hakata.

Üle hulga aja oli 4WD klassis stardis Kaido oma Subaruga. Esimene tehniline viperus tabas juba prooviringile minnes, täpsemalt vahetult enne seda. Selgus, et esimene vasakpoolne rehv oli tühi ning minu väike kompressor keeldus sinna õhku sisse pumpamast. Sai siis konkurentide käest teise kompressori ja sellega õnnestus rehv täis pumbata.

Kui prooviringi võtsin tegelikult väga rahulikult ja üritasin saada auto tunnetust, tuli sealt 7. aeg 2:41,5. Oma osa selles oli kindlasti ka selles, et startisin suhteliselt võistlejaterivi lõpus. Kvalifikatsioonisõidus oli aeg juba 2:35.12, mis oli sajandiku pealt sama mis Mihhailil (BMW). Loosimise tulemusena sai tema 12. stardikoha, mina 13. Avavoorus läksin vastamisi Taavoga (Lada), kes oma sõidu katkestama pidi. Minu ajaks 2:32,97. Sealt edasi "plussringis" ja vastaseks sain Rometi Seatil. Selles sõidus tegin sillal spinni, suretasin auto välja ja kaotasin palju aega (2:57,25) ja loomulikult jätkasin miinusringis. Edasi tuli vastaseks jällegi Mihhail, keda seekord võitsin ajaga 2:27,03. Järgmisena tuli vastaseks Tanel, aeg 2:29,32 ja edasi jällegi plussringis. Viimases voorus, mis otsustas kohad 9-10, vastaseks Elton (Ladal), läks auto ühes kurvis liiga risti, sealt väikene ajakaotus ning tulemus 2:32,38 andis seekord 10. koha. 4WD klassis 5 sõitja seas 3. koht

Päevaga võis väga rahule jääda. Auto käitus väga korralikult ning tagasi tuleb saada sõidutunnetus, mis vahepeal täielikult kadunud on.

Järgmist võistlust on oodata paari nädala pärast 16.12.2017 Kiltsis, mis avab 2018 hooaja mitmes rahvasprindi sarjas.

Kaido

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2023