Finiš - võistluse lõpus terendav paradiis

Tehniline kontroll. Foto:Valmar Gilden

Läinud laupäeval 05.08.2017 sai teoks järjekordne KR Racing Läänemaa rahvasprint. Sõitjaid oli kohale tulnud lisaks Eestile veel ka Soomest ning Lätist. Selle nime all toimus võistlus teist korda, KR Racing on korraldanud üldse juba 7 aastat suvist rahvasprindi etappi. Ka sel korral oli võistlus EAL rahvasprindi karikasarja finaaletapiks.

Ilm võistlust seekord väga ei soosinud. Iga natukese aja tagant tuli väiksem või siis suurem sabin vihma. Nii saidki mõned võistlejad sõita paduvihmas, mõned päikesepaistes. Teeolud väga drastiliselt ei muutunud. Kui rada vahepeal ka kuivas, siis järgmisel hetkel kasteti see jälle üle. Positiivse poole pealt saab öelda, et tolm ei seganud seekord kedagi. Paduvihmaga jäi meelde ka autasustamine, kus kõik osalejad said läbimärjaks. Siiski kui naised poodiumile astuma hakksid, tuli ka päike välja.

KR Racing klubi liikmetel võistlus väga edukalt ei sujunud. Valmari parim tulemus ajaliselt oli viimane voor, kus Golfi tulemuseks mõõdeti 2:07,76. See aga andis 6. koha omas klassis. Kõrgeimad punktid 4 andis Valmarile teine ajaliselt kõige aeglasem voor 2:10,85. Kokku 10 punkti ja koht 5. 2WD-S klassis. Täpselt sama palju punkte 10 kogus ka Eero. Vastavalt võistlusjuhendile võeti arvesse siis kiireim aeg, mis Eerol oli 2:07,86. Selle saavutas Eero viimases sõiduvoorus. Seega Eerole 6. koht ning kaotus Valmarile napid 0,1 sekundit. 2WD-S klassis esikolmik sel korral Marko Kukuškin, Argo Kuutok ning Indrek Tammel.

Kaido esimesest voorust kahjuks kaugemale ei jõudnud, mille ta lõpetas tühja esirehviga. Saatuslikuks sai üks rohu sees olnud kivi, mis lõhkus velje ning asemele polnud kahjuks midagi panna. Lisaks sellele tuli ka mootorisse sisse mingi võõras hääl. Kahju, aga tegemist on tehnikaspordiga. 4WD poodiumile said Timo Kukk, Asso Ojandu ja Alar Rosenberg.

Päris ilma viperusteta võistlus ka ei kulgenud. Teises ja kolmandas vooru sai sama koht saatuslikuks nii Kristofer Pärlin'ile kui ka Maria Roop'ile. Nende auto sattus pehmele kraaviservale ning vajus sisse, kust enam oma jõududega välja tulla ei suudetud. Nii läkski vaja kohal olnud puksiirauto abi. Viimases voorus võitu püüdma läinud lätlane Andris Aleksejevs keeras aga oma võistlusauto raja kõige rahvarohkemas ja atraktiivsemas kohas, viimases kurvis, üle katuse. Mees ise õnneks terve ja kiirabi abi ei vajanud, kuigi nad oleks soovinud teha Andrisele profülaktilise läbivaatuse. Keda aga polnud, oli patsient ise.

Siinkohal soovime tänada nii kohaletulnud võistlejaid kui ka kohalikke elanikke, kes võistlusesse äärmiselt positiivselt suhtusid. Traditsiooniliselt toimus autasustamise käigus ka kõigi osalejate vahel auhindade loosimine. Selleks aga peab väljavalitu kohapeal viibima. Seepärast jäid väga paljud fortuuna käe läbi väljavalitud oma auhinnast lihtsalt ilma ning see loositi järgmisele.

Auhinnad ja toetajad. Foto:Taivo Rooger

Siin on lubatud Ragner Sildre poolt tehtud droonivideo rajalt ja raja kohalt.

Ametlikud tulemused

Võistluse toetajad

Kaido

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2023