Iga kilomeetri kiiruskatse kohta on kaks kilomeetrit kraavi.

Eero Laimjala sprindil. Foto: Saarte Hääl

Laupäeval, 08.07.2017 kogunesid rahvasprindist osavõtjad Saaremaale Laimjala keskusesse. Võistlusrada asus ise keskusest mõni kilomeeter eemal.

Ilm osutus võistluspäeval kenaks päikesepaisteliseks ning mõnusalt soojaks. Rada ise oli esimestele startijatele õhtul sadanud vihmast kindlasti veidike ligane ja libe, hiljem startijad said juba kuivemal rajal sõita. Võistlusklasside sees olid siiski tingimused küllaltki võrdsed.

Valmar alustas oma sõitu päris kenasti, alustades vooru omas klassis kiireima ajaga. Kahjuks oli seda rõõmu üürikeseks, sest rehvipuute eest määratud 10 sekundiline karistus muutis esikoha paugupealt kaheksandaks. Teises voorus tuli 4. aeg. Ka viimases sõidus tuli rehvipuude (Valmari enda sõnul isegi mitu) ja koht koos karistuse ja suurema sõiduveaga vastav 15. Siiski andis selline tulemus 2WD-S klassis mehele 6. koha.

Eero tegi samuti tubli sõidu. Esimese vooru teine, teise seitsmes ja kolmanda neljas aeg andsid kokku 6 punkti. Sama palju punkte sai kokku ka Jan Torn. Kuna tema kiireim aeg oli Eero omast veidi alla 2 sekundi kiirem, siis jagunesidki 2WD-S poodiumikohad järgmiselt. Marko Kukuškin esimene, Daniel Ling teine ja Jan Torn kolmas. Eero pidi seekord leppima 4. kohaga 17 osaleja seas.

Üle hulga aja oli stardis ka Kaido. Uue autoga harjumine võtab veel kõvasti aega. Kui algul kartsin, kuidas ma käiguvahetustega hakkama saan, siis tunduvalt hirmsamaks osutus hoopiski šikaanide läbimine. Ja see sai selgeks juba prooviringil. On ju autol rool "valel pool" ning gabariidi tunnetus just vasakpoolse nurga suhtes puudub veel täielikult. Nii saingi kahes esimeses voorus oma 10 sekundit karistuse mõlemis kätte, just vasakpoole küljega rehve nügides. Viimane voor tuli puhtalt välja. Kui üldse millegi üle rahul saab olla, siis aegade stabiilsuse üle, olgugi, et need olid 4WD klassi konkurentsitult nõrgimad. Eks harjutamine teeb meistriks. Kokkuvõttes 4WD 5. koht. Võidu võttis Martin Vaga Alar Rosenbergi ja Timo Kuke ees.

Ametlikud tulemused.

Kaido

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2023