Litsents - teatud hullumeelsuse astet kinnitav paber

Saul/Murumägi lisakatsel. Foto: Marko Liivo

Minu jaoks selle hooaja esimene rahvaralli toimus laupäeval, 06.06.2015 Noarootsi ja Lääne-Nigula valla teedel võistluskeskusega Pürksis. Oli oodata huvitavat võistlust. Startisime sõitjaterivis kõige viimasena, seega ootamist oli päris palju.

Päev algas meie jaoks veidi peale 8-t kohale jõudmise, registreerimise, rataste vahetuse ning tehnilise kontrolliga, siis edasi tuli tükk tühja maad. Selline see karusselliis raja läbimise lõbu juba kord on. Kui esimesed raja I osa juba läbinud olid ning hooldusalasse tagasi hakkasid tulema, oli meil veel üle tunni stardini. Niisiis alustasime esimest ringi kell 13.08 ning teist ringi täpselt kell 18.00. Sõideti kokku 4 kiiruskatset ja kõiki läbiti 2 korda.

SS1 ja SS2 olid klassikalised rahvaralli kiiruskatsed, mida oli sõita päris huvitav. Ajad 2:44,9 ja 2:42,1 olid keskmisest klassist üldarvestuses. Masina pani proovile esimese ringi kaks viimast katset SS3 ja SS4, mis kulgesid vahepeal põlluvahelisel teel, mis ikka päris korralikult rattad kohati maast lahti tõstis. Seal kaotas kaardilugeja ka mõned korrad järje käest ära. Nii tuli ka üks põige väga ootamatult ette ning sõitsin selle otseks läbi lindi. Jälgede järgi otsustades polnud ma mitte esimene, kes selle eksimusega hakkama sai. AKP4-s arvutasime aega veidi valesti ning sisenesime AKP-sse minuti hiljem. Sealt tuli 10 sekundit karistust. Aegadest rääkides 2:35,1 ja 2:32,0 veidi halvemad absoluudis kui SS1 ja SS2. Seal kusagil kivi otsas sai viga ka summuti. Vähemalt hooldusesse tulles oli masina hääl tavapärasest jämedam.

Edasi oli 200 minutit hoolduspausi, mille jooksul sai tehtud nii hiline lõuna, vaadatud järgmist katset, mis algas vahetult hooldusala kõrvalt, kui ka veidike silma looja lastud. Jätkasime siis kell 18.00. Teise poole kiiruskatsed olid kiired, suhteliselt laiad ja väga mõnusad sõita. SS5 ja SS6 tulid aegasid vaadates kõige paremini välja. Ajad 1:42,9 ja 1:39,5 andsid absoluudis kohad 14. ja 10. Viimane lisakatse SS7 ja SS8 tõid veel tünni pikaliajamise eest 10 sekundit lisaaega ning sõiduajad 2:40,3 ning 2:34,9. SS7 sattusime ka metsa vahel kergelt ees startinud BMW tekitatud tolmukotti.

Üldkokkuvõttes koguaeg koos karistustega 19:31,7 andis 4WD klassis 10 alustanu seas 8. koha ning absoluutarvestuses oli ekipaaž Saul/Murumägi 27. Oli huvitav võistlus ning jääme ootama järgmist kuu aja pärast toimuvat rahvarallit Kehala kandis.