Legend - raamatujagu numbreid ja nooli, mis peaksid (vähemalt teoorias) viima punktist A punkti B

Piret stardiootel. Foto: Valmar Gilden

Juba mõni nädal varem toimuma pidanud ning siis ebasoodsate ilmaolude tõttu edasi lükatid võistlus sai toimuma laupäeval, 02.03.2019 klassikalisel Simuna rajal.

Ilm võistluspaigas oli kena ja kohati paistis päikest. KR Racing liikmeskonnast olid kohal nii Piret, Valmar kui ka Kaido.

Naiste klassis sõitnud Piretil läks võistlus päris kenasti. Kuna trenni pole väga teha saanud, siis iga vooruga läks sõidutunnetus paremaks. Kui esimene voor andis omas klassis kolmanda koha ajaga 5:08,09, siis teised stardid läksid juba paremini, kuigi rada muutus järjest libedamaks ja ajaliselt sõidud aeglasemaks. Teises voorus välja sõidetud 5:17,33 andis juba teise koha, nagu ka kolmanda vooru 5:21,96. Kokku saadud 4 punkti kindlustasid kaherattaveoliste naiste arestuses Maria Roop'i järel ja Erika Teffo ees tubli teise koha.

Valmar sõitis kahes esimeses sõidus esiveoliste klassis halli Golfiga seitsmenda koha väärilised ajad vastavalt 4:50,23 ja 5:02,31. Viimase sõiduvooru 5:02.72 andis klassis viienda koha punktid. Kokku saadud 12 punkti jätsid Valmari 2WD-E klassis 7. kohale. Ega mees just selle üle ülemäära õnnetu polnudki. Pingutas, mis ta pingutas aga sellised olid reaalsed kohad kasutada olevate rehvidega. Samas sai lõbusa päeva veeta perega. 2WD-E klassi esikolmiku moodustasid Simuna kohalik mees Raimo Lilleorg, teine oli Taavi Lauk ning kolmas Andres Kutsar.

Kaido oli stardis kogemusi saamas Subaruga. Ootused polnud kuigi kõrged, sest viimastel Simuna võistlustel on ikka mingid hädad kummitanud. Seekord läks ilma viperusteta. Esimene voor oli äärmiselt aeglane rada õppides ajaga 5:11,7. Rohkem rahule võib jääda kahe järgmise sõiduga. Ajad küll samasse auku 5:11,97 ja 5:13,28 andsid küll seitsmenda ja viienda koha 4WD klassis, kuid arvestada tuleb asjaoluga, et libedama raja tõttu konkurentide sõiduajad halvenesid keskmiselt 10 sekundi võrra. Kokku 4WD klassi Kaidole kaheksas koht. Võidu võttis Steve Liiv, teine oli Andri Sirp ning kolmas Roland Murakas.

Oma esimese kogemuse rajal sai ka Gregor, kes isa süles olles Golfil pärast võistlussõitude lõppu läbi sõitis ja rooli keeras. Sellest polnud midagi, et jalad veel pedaalideni ei ulatu ja selle töö pidi Valmar oma peale võtma.

Igal juhul oli tore päev ja kõik lahkusid õhtul koju väsinuna kuid õnnelikena.

Tulevane võistkond Gregori ja Griti kehastuses. Foto: Valmar Gilden

Kaldo 3. vooru sisevideo:

Kaido

   
Qr Code
   

Tulemused 2020  

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2019