Turvavöö - rihm paanikas kaardilugeja autoshoidmiseks

Hiiumaa rahvarallil. Foto: Remo Kuningas

Rahvaralli 2018 aasta hooajale pandi punkt Hiiumaal 09.-10.11.2018 toimunud rahvaralliga. Tegemist oli mitmes mõttes erilise võistlusega. Nimelt minu sõitjakarjääri jooksul osalesin esmakordselt võistlusel, mis kestis 2 päeva.

Rajad olid huvitavad. Kokku läbiti 12 kiiruskatset, millest esimesel õhtul 4 ning laupäevalsel päeval 8. Avapäeval toimus meie sõit juba pimedas, sest stardinumbriks oli 73. Alustati karusellsüsteemis, kus esimesed 2 katset kulgesid kitsal ja kiviklibusel teel (mida kunagi on kasutatud ka rahvasprindi sõitmiseks). Juba esimeses kurvis õnnestus pikalt libeduse või siis normaalselt pidurite mittetoimimise tõttu metsa poole libisetud. Õnneks ühtegi kändu ega kraavi ette ei jäänud ning saime teele tagasi. See oli esimeste katsete vast kõige ekstreemsem kogemus minule. Teine viperus juhtus Edyga SS2 keskpaigas, kus ta kiivriga korralikult oma pea vastu autolage ära põrutas pärast mingist august läbisõitmist. Tulemuseks oli see, et ta kaotas legendis järje ära ja selle tagasisaamine võttis omajagu aega. Päeva viimased 2 katset olid Kärdla linnas. Peab tõdema, et ega pimedas sõitmine just mitte kõige kiiremini välja ei tulnud. Esimese päeva lõpetasime niisiis 83. kohal absoluudis. Oli, mille nimel laupäeval edasi pingutada.

Teisel päeval sõidetud katsed kulgesid juba paremas tempos. Vähemalt seni, kuni hakkas jälle pimedaks minema. Iga kahe katse läbimise järel oli väike hoolduspaus ja nüüd sõideti juba tavalises rütmis, ehk starditi 1 minutilise intervalliga. Kui mõned tagurdamised välja arvata, tuli sõit välja ootuspäraselt. Kuigi riivasime ka väga kergelt ühte rehvihunnikut, siis see jäi siiski omale kohale ning karistust ei järgnenud. Kõige paremini tuli välja SS7, kus sõitsime absoluudis välja 29. aja. Pimeduse saabudes viimastel katsetel kohad jällegi langesid, kuid sellest piisas, et saavutada 4WD klassis 12 sõitja seas 8. koht ning absoluudis 61 ajaga 44:10,7. Kui vahe 7. kohaga oli väga-väga suur, siis 9. kohta (Urmo Kaasik - Ingvar Mägi) edestasime näiteks 27,1 sekundiga.

4WD esikolmiku moodustasid Taavi Sevostjanov - Kauri Pannas, Gert Aasmäe - Valli Soopalu ning Andri Sirp - Jarmo Liivak. Kõikide võistlusautoka oli Mitsubishi Lancer EVO.

Ametlikud tulemused.

Kaido

   
Qr Code
   

Tulemused 2019  

EAL KV rahvarallis

Kaido Saul / Edy Murumägi / Andri Raudepp - 10. koht

EAL KV rahvasprindis

Valmar Gilden - 15. koht
Eero Labotkin - 30. koht
Kaido Saul - 13. koht

Piiroja karikas

Jüri Hinsberg - 6. koht
Kaido Saul - 11. koht

LaitseRallyPark kokkutulek

Kaido Saul - 1. koht
Valmar Gilden - 3. koht

AG talvekarikas

Kaido Saul - 13. koht

2018 tulemused

2017 tulemused

2016 tulemused

2015 tulemused

   

Registrikood: 80303625
Kasari küla, Lääne-Nigula vald
90605 LÄÄNEMAA

© MTÜ KR RACING   2009 - 2019